ГоловнеУчительська

Щоб стати директором школи, треба пройти відкритий конкурс

13 жовтня Уряд України ухвалив постанову про порядок призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності за результатами конкурсного відбору.

Уряд також рекомендує органам місцевого самоврядування запровадити відкриті конкурси на посади директорів шкіл комунальної форми власності.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду наголосив, що за цією постановою директори обираються «не за вказівкою того чи іншого керівника області або району», а конкурсною комісією, яка складається з фахівців, представників громадськості, батьківських комітетів та навіть учнів.

Він нагадав, що на таких відкритих конкурсах були обрані 22 директори київських шкіл. Відповідний експеримент запроваджується у місті Чернівці: «Зараз ми поширюємо процедуру публічного і прозорого обрання директорів шкіл на всю Україну».

Арсеній Яценюк зазначив, що органи місцевого самоврядування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України повинні прийняти відповідні рішення, «адже це в їхній компетенції – щоб рішення про обрання директорів шкіл дійшло до кожного міста, містечка, села».

Нова якість української освіти, наголосив він, буде «з новою якістю директорів шкіл, у яких світяться очі, у яких є бажання змінювати систему освіти, які отримають додаткові повноваження й автономію щодо управління кожною школою разом зі своїм педагогічним колективом, батьківським комітетом і учнями, які навчаються в цій школі».

Глава уряду також повідомив, що уряд України приймає рішення щодо надання дозволу на використання бюджетних коштів для відновлення повноцінного функціонування 16 вищих навчальних закладів, які переїхали з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської області на контрольовані української владою території.

Це рішення, за словами Арсенія Яценюка, дасть змогу забезпечити фінансування цих вишів і дозволити їм здійснити закупівлі техніки, обладнання, інвентарю для того, щоб відновити діяльність у повному обсязі.

За інформацією прес-центру КМУ

Back to top button