Здоров'яПсихологія

Щоб добре вчитися, потрібно писати лекції від руки, з’ясували вчені

Пем Мюллер з Прінстонського університету радить відмовитися від планшетів, ноутбуків і записувати всю необхідну інформацію вручну на папері. На думку фахівців, багато студентів записують лекції на електронні пристрої, що негативно позначається на їх успішності, передає Free Press Journal .

Такі студенти гірше вирішують концептуальні питання, показав експеримент з 65 добровольцями. Було встановлено: конспекти студентів, що користуються електронними пристроями, частіше містили більше слів. Загалом у них лекція записувалася слово в слово, що виключає концептуальну обробку інформації самим слухачем. Коли людина пише від руки, обробка відбувається. Мозок вибирати тільки саму потрібну інформацію, фіксуючи лише її. Все це підвищує ефективність навчання в рази.

У рамках експерименту добровольців попросили через тиждень згадати, що вони записували. Притому, дозволялося ознайомитися з конспектами ще раз. І все одно люди, які писали від руки, показали кращий результат. А обсяг дослівного цитування першоджерела в конспектах безпосередньо зв’язувався з поганими показниками концептуальної обробки інформації.