АнонсПосібники-Книги

Що почитати ? Роман Коваль “Отаман Зелений”

Жанр: Історична документалістика.

Головні герої: У книзі йдеться про трипільського отамана Зеленого (Данила Терпила), його драматичні стосунки із Симоном Петлюрою, воєнні кампанії повстанців проти Красної армії та денікінців у 1919 році.

Територія: Події відбуваються на території сучасних Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Хмельницької та Львівської областей, а також у м. Києві.

Цитати з книги:
– «… легше вовків відучити від м’яса, ніж москалів від України!»

– «Згодом Болбочан писав Головному отаманові Петлюрі : «Ви особливо багато працюєте над тим, аби не розсердити і догодити Вашим Московським товаришам – більшовикам, аби не показатися в їх очах противодемократичними. Ви не бачите того, що цим плодите на Україні таких же товаришів –більшовиків і не бачите того, що через більшовизм ведете Україну до «єдиної Росії»

– «Український селянин, загалом мирний та гостинний , вийшов з рівноваги. Чужинці на власній шкурі відчули, що таке ображені національні почуття українського народу.»

– «Розбійники (московити) пам’ятали слова міністра війни червоної Росії Лейби Троцького, який послав їх сюди: «Человеческая жизнь в оккупированных странах абсолютно ничего не стоит… устрашающее воздействие возможно лишь путём применения необычной жестокости»

– «2 липня московське злодійське військо знову посунуло на Трипільській фронт. Як кажуть: «Москаль із бісом порадились та й на лихо понадились.»

– Прокинулась на Дівич-горі й зеленівська гарматка. Якийсь добрий чоловік першим же пострілом з неї вцілив у ворожий пароплав. Той не барився й одразу почав тонути. З нього у воду горохом посипала блатна матросня»

– «Брали (у більшовицьке військо) не тільки комуністів, комсомольців, робітників, курсантів, а й київських нальотчиків, грабіжників і злодіїв. Все це чортовиння об’єднували російська мова і бажання жерти.»

Шкільне життя

Back to top button