ГоловнеУчительська

Що чекає середню освіту

У Міністерстві освіти і науки України планують зробити старшу школу професійно орієнтованою, визнавати результати навчання у системі неформальної освіти та запровадити 12-річне здобування середньої освіти за принципом 5+4+3.

Про такі зміни на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Полянський, інформує zaxid.net.

«Загальний підхід до дошкільної та всіх щаблів загальної середньої освіти полягає в тому, що, крім можливості безкоштовно здобувати освіту в комунальних навчальних закладах (класно-урочна система), діти на підставі освітньої програми можуть робити це, наприклад, у формі родинного (сімейного) виховання, у недержавних «неформатних» дитсадках, яких нині стає все більше, чи з допомогою осіб, що матимуть ліцензію на надання таких послуг тощо. За таким же принципом – середня освіта», – написав Павло Полянський.

Він також оприлюднив схему структури освіти, що має бути впроваджена в Україні після ухвалення рамкового закону про освіту.

Так, відповідно до запропонованих змін, дошкільна освіта триватиме до досягнення 6-ти річного віку, після чого дітей зараховуватимуть до шкіл.

Планується, що в Україні буде впроваджено 12-річну школу. Схема освіти, яка існувала досі, 4+5+2 (4 роки початкової школи, 5 років базової освіти і 2 роки середньої школи), змінять на 5+4+3. Відповідно, навчання у початковій школі триватиме 5 років, від 6 до 11 років, та матиме однаковий стандарт для всіх.

З 6-го класу розпочинатиметься навчання у базовій школі, що триватиме 4 роки. В ній буде збільшуватися кількість предметів, а після завершення 9 класу всі учні проходитимуть ЗНО.

За результатами зовнішнього оцінювання випускники 9-их класів зможуть вступати (а не «переходити», як є тепер) до навчального закладу академічного спрямування (учні з кращими результатами ЗНО; орієнтація на вступ до університету), або до навчального закладу професійного спрямування (професійний ліцей – надає кваліфікованого робітника, та професійний коледж – кваліфікованого робітника та молодшого спеціаліста). Здобування середньої освіти триватиме три роки, замість двох у чинній сьогодні схемі 4+5+2.

За словами Павла Полянського, важливим є те, що жоден з цих шляхів не буде глухим кутом в освітній траєкторії молодої людини й вона зможе вступати до вищого навчального закладу.

Старша школа матиме професійну орієнтацію. Атестати про здобуття повної загальної середньої освіти отримуватимуть ті учні, які успішно складуть ЗНО у 12-му класі.

Back to top button