Батькам

Самооцінка дитини залежить від глави сім’ї

Фахівці з Університету Сассекса (University of Sussex) провели дослідження і виявили, що самооцінка дитини залежить від поведінки глави сім’ї.

У різних культурах жінки і чоловіки грають в сім’ї різні ролі. Наприклад, на Заході про дитину та її виховання найчастіше дбають матері. У східній культурі чоловік є головою родини. Він заробляє на життя і виховує дітей.

Дослідники провели опитування 125 жителів Західного Лондона індійських і англійських сімей з дітьми, вік яких становив 7-9 років. Учених цікавило, хто саме з батьків сильніше впливав на самооцінку своєї дитини. Було виявлено, що в англійських сім’ях, де мати була настирлива, не приділяла достатньої уваги, намагалася контролювати своє чадо – самооцінка дитини часто була низькою.

В індійських сім’ях самооцінка їхніх чад залежала від батька. Якщо батько також неправильно виховував нащадка, то вона була знижена. Таким чином, на самооцінку впливає той батько, якого малюк вважає головою сім’ї. Як стверджують фахівці, низька самооцінка здатна привести до антисоціальної поведінки і депресії. Крім цього, вона пов’язана з агресією, тривогою і сором’язливістю.

Back to top button