АнонсПосібники-Книги

Роман про синдром Аспергера став бестселером

Роман про синдром Аспергера став бестселером
Роман про синдром Аспергера став бестселером
Перший роман про життя та пригоди людини, хворого недіагностованим синдромом Аспергера став сенсацією книжкового ринку – право на публікацію книги було куплено видавцями за загальну суму в 1,2 мільйона фунтів. Про це повідомляє The Guardian.

Дебютна книга 56-річного австралійського інженера Грема Сімсіона «Проект Розі» розповідає про соціально обмеженого професора генетики Доні Тілльманна, який вирішує знайти собі дружину. Він читає лекції по синдрому Аспергера, не помічаючи спочатку сам у себе симптомів цього захворювання – то, як він використовує мову, як відгукується на соціальні поведінкові сигнали і те, яку хворобливу увагу він приділяє на дрібниці.

Синдром Аспергера – одне з п’яти загальних (первазивних) порушень розвитку, що характеризується серйозними труднощами в соціальній взаємодії, а також обмеженим, стереотипним, повторюваним репертуаром інтересів і занять. Від аутизму він відрізняється насамперед тим, що мовні й когнітивні здібності в цілому залишаються збереженими. Синдром часто характеризується також вираженою незграбністю.

Роман готові опублікувати багато видавництва по всьому світу від Португалії до Китаю. Перше видання, яке вийде за межами Австралії в квітні 2013 року – випустить Penguin Books. Сем Хамфріз, представниця Penguin, сказала, що з першої сторінки до останньої не могла зупинитися, і відразу відчула, що не змогла б упустити такий контракт. Видавців зацікавив не тільки комічний сюжет, але й ідея протистояння хворобі сильною людиною, яка змінить сприйняття людей цього захворювання.

Книгу рекомендувала також і Мері Сімпсон, голова благодійного фонду Spectrum. За її словами, роман дає більш позитивний погляд на людей, які «не дуже вписуються в навколишній світ, але є частиною яскравого гобелена життя».

Back to top button