Здоров'яПсихологія

Роботодавці частіше йдуть назустріч чоловікам

Нове дослідження показало: коли люди просять про гнучкий графік роботи, особливо з причин, пов’язаних з доглядом за дітьми, чоловіки, ймовірно, мають більше переваг, передає Psych Central . Дослідники з Університету Фурмана проаналізували, як люди реагували на запити про гнучкий графік або роботі вдома, що виходили від чоловіків і жінок. У дослідженні взяли участь 646 американців у віці від 18 до 65 років. Їм дали прочитати текст бесіди між представником відділу кадрів і працівником. Деякі із співробітників просили гнучкий графік роботи, деякі – приходити і йти раніше три рази на тиждень, а ще частина – працювати вдома два дні на тиждень. Стать працівника і причина запиту варіювалися.

Після учасників запитали, яка ймовірність того, що вони задовольнили б дане прохання. Також вони повинні були оцінити, наскільки приємним, надійним, обов’язковим і цілеспрямованим здалася їм особа. Серед учасників, що читали текст, в якому чоловік просив працювати з дому через догляду за дитиною, 69,7% заявили, що вони “швидше за все” або “дуже ймовірно” пішли б йому назустріч, в порівнянні з 56,7% тих, хто читав сценарій, де аналогічне прохання виходила від жінки. Майже чверть (24,3%) визнала чоловіка надзвичайно приємним. Лише 3% думали так само про жінку. Всього 2,7% чоловік здався зовсім ненадійним або не дуже надійним, тоді як жінка виглядала так для 15,5% опитаних.

“Наші результати відображають, як культурні уявлення про виховання дітей впливають на сприйняття. На сьогоднішній день люди вважають, що для жінок в порядку речей і заробляти, і дбати про дітей. Для чоловіків донині головним обов’язком в очах суспільства залишається забезпечувати родину, тому багато хто відчуває повагу до чоловіків, бажаючих зайнятися доглядом за дітьми або домашніми справами”, – говорить дослідник Крістін Манш. Вчені побоюються, що це може стати проблемою, так як зараз багато пар прагнуть до рівноправності у шлюбі. У ситуації, коли обидва партнери працюють і займаються домашніми справами, у жінок може бути більше труднощів на робочому місці. Перехід до гендерної рівності вдома призведе до такої нерівності на роботі.

Крім того, дослідження показало: чоловіки і жінки, прохання яких були пов’язані з доглядом за дитиною, оцінювалися як більш порядні, що розташовують, надійні і гідні заохочення. 63,5% заявили, що “швидше за все” або “дуже ймовірно” задовольнили б прохання, пов’язану з доглядом за дітьми. Тільки 40,7% пішли б назустріч працівникам, які просили працювати вдома два дні на тиждень з економічних причин, або через те, що дорога забирала у них надто багато часу.

Back to top button