Здоров'яПсихологія

Рівень освіти не може зробити людину щасливою

Хороша освіта дозволяє людині претендувати на високу зарплату, але вона не зробить її щасливішою. Це показало нове дослідження. Як зазначає The Health Site, соціально-економічні фактори нерідко пов’язують з психічним здоров’ям, а це в теорії пов’язано з благополуччям.

Університет Варвік припустив: якщо утворення пов’язане з психічним здоров’ям, то хорошу освіту мала б благотворно впливати на самовідчуття людини. На практиці все по-іншому. Учені перевірили фактори, пов’язані з хорошим психологічним станом – рівень освіти та фінанси.

Виявилося, рівень освіти ніяк не впливав на самовідчуття. Тобто освіта не допомагало людям відчувати себе краще і краще функціонувати в суспільстві. А дані показники критично важливі для відчуття щастя.

Примітно: не так давно вчені довели, що хороша освіта, навпаки, може призвести до психічних проблем. Правда, із застереженням. Якщо у людини рівень освіти вище, ніж того вимагає робота, то вона обов’язково зіткнеться з депресією. Це показало дослідження більше 16000 чоловік.

Отже, причина депресії приховується в тому, що подібна робота не здається цікавою для людини з дуже хорошою освітою. Вона просто не використовує отримані навички, говориться у звіті Гентського університету. Як показало опитування, такі люди частіше трудилися на непрестижній роботі і покладалися на інших, шукаючи у них підтримки.

Шкільне життя

Back to top button