Головне

Рей Курцвейл з командою Google збираються створити штучний інтелект, що перевершує інтелект суперкомп’ютера IBM Watson

Рей Курцвейл з командою Google збираються створити штучний інтелект, що перевершує інтелект суперкомп'ютера IBM Watson
Рей Курцвейл з командою Google збираються створити штучний інтелект, що перевершує інтелект суперкомп’ютера IBM Watson
Близько місяця тому відомий вчений-футуролог Реймонд Курцвейл (Ray Kurzweil) оголосив про свою згоду на пропозицію компанії Google приєднатися до команди розробників систем штучного інтелекту. І нещодавно, в одному зі своїх останніх інтерв’ю, Рей Курцвейл розкрив деталі його роботи в складі команди компанії Google.

Розмовляючи з журналістом видавництва “Singularity Hub”, Курцвейл розповів, що його основним завданням є надання допомоги команді компанії Google у створенні системи штучного інтелекту, яка стане основою декількох служб пошукового гіганта, в тому числі і основою пошукової системи компанії. Рей Курцвейл заявив, що майбутня система штучного інтелекту перевершить за можливостями систему штучного інтелекту суперкомп’ютера Watson компанії IBM, яка вважається найдосконалішою системою на сьогоднішній день.

“Проект, який я збираюся реалізувати в компанії Google, зосереджений на сприйнятті і розумінні природної мови. Біля такої системи може бути безліч застосувань, але в першу чергу ми хочемо дати комп’ютерам здатність зрозуміти і оцінити те, що вони читають. Основною кінцевою метою проекту є застосування системи штучного інтелекту в ядрах основних служб Google, таких як пошук, відповіді на питання і визначення особистості кожного користувача системи”- розповідає Рей Курцвейл.

З одного боку, проект Рея Курцвейла здається захоплюючим, оскільки він проливає більше світла на те, яким чином “комп’ютер буде стежити за вами, вашими бесідами, листуванням по електронній пошті і за тим, які сайти ви відвідуєте і що ви там читаєте”. Те, що тут описано, буде якоюсь екосистемою, через яку Google буде мати доступ до інформації по кожному аспекту вашого життя. Такий стан речей може стурбувати всіх тих, хто турбується про конфіденційність свого життя, але тут варто лише порекомендувати таким людям прислухатися до поради Еріка Шмідта (Eric Schmidt): “Якщо ви хочете що-небудь зробити і ви не хочете, щоб про це хто- небудь дізнався, кращим варіантом буде не робити цього зовсім”.

В інтерв’ю Рей Курцвейл описує як працюватиме механізм їх системи штучного інтелекту: “Система буде знати на семантично глибокому рівні все те, чим ви цікавитеся, а не тільки основні теми ваших інтересів. Я припускаю, що через кілька років, система зможе дати користувачеві відповіді на більшість питань раніше, ніж ці питання будуть задані, адже система вже буде досконально знати все те, що цікавить вас і що ви хочете побачити”.

Back to top button