Здоров'яПсихологія

Радість від досягнення мети можна випробувати тільки в певний момент

Нове дослідження показало: коли мета досягнута занадто рано, ми не такі щасливі, як могли б бути, якби досягли її за планований період часу. Процес досягнення мети включає її постановку, роботу для її досягнення, момент досягнення і реакцію. Якщо сценарій порушується, позитивні емоції притупляються, передає Psych Central .

Вчені із Чиказького Університету провели чотири експерименти. В ході дослідження вони виявили: якщо люди дізнавалися, наприклад, що виграють гру, отримають пропозицію роботи або надійдуть в коледж раніше, ніж вони очікували, емоції заглушалися двічі. Уперше – коли вони дізнавалися про це, а потім – коли мета була досягнута. “Ми хочемо почувати радість в потрібний час, тобто, в момент досягнення, а не до цього”, – каже професор Айєлет Фішбах.

Люди не так високо оцінюють досягнення і відчувають менше емоцій, коли завчасно знають, що має статися. “У таких ситуаціях люди часто намагаються придушити позитивні емоції, щоб відчути себе щасливими в потрібний час, – пояснює Айєлет Фішбах. – В результаті, ми не відчуваємо себе щасливими, коли заздалегідь отримуємо новини про досягнення, тому що це не дуже вдалий час. Однак в потрібний момент ми теж не відчуваємо радості, так як це вже не новина”.

Фішбах вказує на крихкість позитивних емоцій. Вона зазначає: гарний настрій дуже легко переростає в поганий. Зворотний процес більш важкий. Після придушення позитивної емоції, її вкрай складно пробудити знову.

Back to top button