Здоров'яПсихологія

Психологи категорично не рекомендують перехвалювати дитину

Це може призвести до розвитку нарцисизму. Едді Браммельман з Університету Амстердама спеціально досліджував 565 дітей 7-12 років. Саме в цьому віці часто проявляється егоїзм, егоцентризм і марнославство. Так, протягом 18 місяців батьки та їхні діти заповнювали анкети, які повинні були знайти зв’язок між розвитком певних якостей у дитини і поведінкою батьків.

Виявилося, тепле ставлення з боку батьків ніяк не впливало на розвиток нарцисизму. Але от похвала впливала безпосередньо. Ефект був видний через півроку, зазначає New Scientist. Правда, за словами експерта, на розвиток нарцисизму впливали також інші фактори, в тому числі, генетика.

До речі, раніше Браммельман створив метод, який дозволяє зрозуміти, наскільки батьки переоцінюють дітей. Аналіз проводився на основі математичних тестів, які дитина повинна була виконати. Фахівцю просто залишалося поспостерігати за тим, як сильно батьки хвалили сина після тесту.

Було встановлено: деякі батьки переоцінюють дітей, незалежно від результатів тесту. Зокрема, вони завищують IQ дитини. В цілому сучасні люди більшою мірою нарциси, ніж люди, що жили в 80-х. Це показав аналіз студентів американських коледжів.

Шкільне життя

Back to top button