Здоров'яПсихологія

Психологічні проблеми заїдають навіть маленькі діти

П’ятирічні діти шукають заспокоєння в їжі, якщо вони перебувають у стані стресу або тривожності, встановили фахівці. Подібні проблеми можуть провокувати напружені відносини вдома, знущання однолітків, хвороби. У підсумку діти звертаються до шкідливих продуктів, що підвищують вагу.

Бельгійські фахівці опитали більше 300 дітей 5-10 років. Вчених цікавило, які стресові події були в житті дітей і які були їхні переживання. Паралельно з цим батьки розповідали, як себе вели діти, як часто вони їли різні продукти харчування. А діти відзначали, коли у них виникало бажання з’їсти конкретний продукт.

Виявилося, чим більше було стресових подій у житті дитини, тим більше солодких продуктів вона з’їдала. Дівчатка в особливості були схильні до заїдання проблем, і їм було складніше протистояти спокусі. Не виключено, що в міру дорослішання такі діти стануть купувати собі шкідливі продукти і зіткнуться з ожирінням.

У міру збільшення показників стресу у дітей піднімався і рівень гормону кортизолу. Це могло порушувати нормальну реакцію тіла на лептин – гормон, який зазвичай говорить тілу, що організм наситився. Тому батькам і вчителям слід вчити дітей справлятися з психологічними проблемами. Потім, дорослі повинні виступати в якості рольових моделей.

З самого народження діти знають, що солодкий смак приносить задоволення і приносить заспокоєння. Але не варто насичувати раціон солодощами. Дитяча дієта повинна бути багата фруктами, овочами, горіхами, жирною рибою і оливковою олією, як і дієта дорослого. Це Середземноморська дієта. Примітно: така дієта найбільше поширена в Швеції, ніж на Кіпрі.

Back to top button