Здоров'яХарчування

Привчити себе їсти здорову їжу реально, довели вчені

Здорова їжа (schoollife.org.ua)Нове дослідження вчених з Університету Тафтса показало: харчові пристрасті можна змінити, навіть якщо вони досить стійкі. У дослідженні брали участь 13 чоловіків і жінок з надмірною вагою або ожирінням. 5 добровольців харчувалися так само, як і раніше. Решта 8 осіб дотримувалися дієти з високим вмістом клітковини і білка, і низьким вмістом вуглеводів.

Дана дієта була частиною спеціально розробленої програми втрати ваги. Вона не дозволяла учасникам відчувати голод, тому що, як раз, в такий момент нездорова їжа здається такою привабливою. На початку і в кінці дослідження вчені зробили учасникам МРТ. Виявилося, за 6 місяців в мозку добровольців, які дотримувалися дієти, відбулися зміни, що торкнулися центр задоволення.

Під час сканування учасникам показували зображення різних продуктів харчування. Дослідники зареєстрували у людей, що приймали участь в програмі по зниженню ваги, підвищення активності центру задоволення при вигляді низькокалорійних продуктів, і зниження чутливості до нездорової їжі. Вчені зробили висновок: ці учасники стали отримувати задоволення від здорової їжі.

Back to top button