Здоров'яФізіологія

Прямоходіння посилює когнітивні здібності людини

Доктор Мак Шайн і професор Рік Шайн вважають, що можливість ходити прямо робить людину розумнішою в порівнянні з тваринами. На думку вчених, прямоходіння звільнило кору головного мозку від виконання цілого ряду рутинних завдань. Вивільнені ресурси були пущені на іншу діяльність, розповідає Medical News Today .

Це можна побачити на прикладі дітей. Як тільки дитина навчилася ходити, вона відразу перемикається на дослідження навколишнього світу. Чим краще дитина зберігає рівновагу і ходить, тим більше займається сторонніми справами. Як відзначають фахівці, таким чином мозок дитини перерозподіляє ресурси, роблячи вже освоєні навички менш пріоритетними.

В принципі, будь-яке нове заняття спочатку забирає багато сил і вимагає особливої ​​концентрації. Але в підсумку воно стає рутинною дією. Виходить, коли предки сучасної людини почали ходити на двох ногах, це збільшило навантаження не тільки на тіло, але і на ресурси мозку. А нові завдання і збільшене навантаження призвели до безпрецедентного розвитку когнітивних здібностей. Отже, здатність перенаправляти вже завчену поведінку в зону процесів, які потребують великих мозкових зусиль, звільнила вищі нервові центри для обробки тільки по-справжньому значущих фізичних стимулів.

До речі, ще в 2012 році американські вчені з Університету Пердью з’ясували, що для збереження рівноваги дітям потрібно сфокусуватися. Причому, фокусуватися вони можуть, наприклад, на іграшці. Те, наскільки активно дитина розгойдується, коли встає, пов’язано з тим, чи здатна вона адаптувати положення тіла в міру освоєння нового середовища.

Back to top button