Сертифікація

Про сертифікацію педагогічних працівників у 2020 році

13 квітня 2020 року Руслан ГУРАК, голова Державної служби якості освіти України, під час виступу на антикризовому національному онлайн-ЕдКемп 2020 «Тримай п’ять, освіто!» отримав понад пів сотні запитань від учасників (не)конференції.  Державна служба якості освіти (далі − Служба) опрацювала запитання і надає відповіді.

Як у цьому році відбуватиметься навчання експертів, які можуть залучатися до вивчення практичного досвіду вчителів, які сертифікуються у 2020 році?

Навчання буде складатися з двох блоків: дистанційного і очного.

Зараз триває розробка програми. Про терміни проведення навчання Служба повідомить додатково.

Чому не відбувається сертифікація вчителів-«предметників» середньої та старшої школи?

Сертифікація інших категорій педагогічних працівників буде відбуватися по мірі того, як будуть розроблені відповідні професійні стандарти.

Які терміни проведення ІІІ етапу сертифікації вчителів?

Третій етап сертифікації педагогічних працівників − вивчення практичного досвіду роботи − заплановано на вересень-листопад 2020 року.

Коли сертифікація стане обов’язковою для всіх учителів і замінить атестацію педагогічних працівників?

Поки що це відкрите питання. Відповідь на нього можна буде дати після закінчення пілотування сертифікації педагогічних працівників.

Чи потрібно атестуватися на підтвердження педагогічного звання «старший вчитель» педагогу, який пройшов сертифікацію у 2019 році?

Відповідно до статті 49 Закону України «Про повну загальну середню освіту» успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та/або педагогічного звання.

Нагадаємо, що відповіді про дистанційне навчання учнів під час карантину можна дізнатись тут.

Back to top button