ГігієнаЗдоров'яФізіологія

Про фтор

Фтор - Шкільне життяСуперечки про те, корисний фтор для зубів чи ні, тривають вже кілька десятиліть. Ще в 1940 році дослідники з США розповіли світу про позитивний вплив фтору на зуби і запропонували додавати його в питну воду. Американська стоматологічна асоціація підтримала ідею вчених, а в 1969 році її схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я.

Однак, через кілька років, в газетах стали з’являтися наукові статті про шкоду фтору. Автори пов’язували надлишок цієї речовини з розвитком флюорозу і раком кісток. Проти фторування води висловилися 14 нобелівських лауреатів, а також багато авторитетних видань. В результаті утворилося потужний громадський рух, постійні виступи членів якого привели до відмови від фторування багатьох країн, таких як Австрія, Бельгія, Китай, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Індія, Ізраїль, Японія, Люксембург, Голландія , Норвегія, Шотландія, Швейцарія і Швеція, а також 38 з 50 штатів США.

Так чи варто фторувати воду чи ні? Результати досліджень Американської стоматологічної асоціації показали, що використання фторованої до 1 мг / л питної води зменшило руйнування зубів на 40 – 65%. Деякі австралійські експерти підтримують своїх колег з США. Так, відомий австралійський фахівець у галузі використання фтору Уенделл Еванс провів ряд досліджень і з’ясував, що у дітей, які споживають фторированную воду, відсоток уражених карієсом зубів був рівно в два рази менше, ніж у їхніх однолітків.

Противники фторування теж наводять свої аргументи. За оцінками агентства міністерства охорони здоров’я США, близько 33% дітей у віці 6-11 років і близько 40% підлітків у віці 12-15 років страждають флюорозом зубів, який призводить до їх руйнувань. Більш того, в 2006 році дослідники Гарвардського університету виявили зв’язок між фтором і остеосаркомою, різновидом раку кісток, у хлопчиків. Однак пізніше, в 2012 році, журнал Cancer Epidemiology спростував результати дослідження.

В результаті складно зрозуміти, чи корисний фтор для нашого організму, чи ні. Ясно одне: його надлишок веде до розвитку флюорозу і захворювань суглобів. Якщо ви живете в регіоні з підвищеним вмістом фтору у воді, то намагайтеся не купувати пасти із вмістом цієї речовини і частіше проходите профілактичні процедури, спрямовані на зміцнення емалі.

Шкільне життя

  
Back to top button