Освіта і IT

Презентовано комп’ютерний шрифт Kobzar KS, що повністю відтворює почерк Тараса Шевченка

У київському Національному музеї ім. Тараса Шевченка презентували комп’ютерний шрифт Kobzar KS, що повністю відтворює почерк знаного українського письменника, поета та живописця. Основою для нього стала рукописна збірка творів Кобзаря – «Три літа». Проект реалізовувався за підтримки Міністерства культури України, адже така ініціатива є дуже актуальною в контексті цікавості до постаті Шевченка і співзвучною поглядам та зацікавленням сучасної молоді.
Шрифт Шевченко
«За допомогою автентичного почерку Шевченка, тепер можна писати листи своїм близьким, коханим – і все це ніби робить нас ближчими до магії Генія, дотичними до нього особисто. Адже почерк, як кажуть психологи, має потужну енергію, а літери, написані від руки, несуть генетичну пам’ять. За ним можна дізнаватися навіть про характер людини. – сказав під час презентації Міністр культури Євген Нищук.
«Ми підтримали цей проект, бо саме завдяки нашому Великому Кобзарю відбувається наша мистецька ідентифікація, як країни, народу, який знають у цілому світі. Це надзвичайно важливо зараз – і в тих доленосних подіях, які переживає Україна, і, символічно, у рік 200-ліття з дня народження Шевченка».

До створення шрифту залучили групу графічних дизайнерів – Дмитра Растворцева, Лук’яна Турецького та Генадія Заречнюка. Шрифт адаптований як до кириличних, так і латинських літер. Нині Kobzar KS підтримує близько 100 мов, має власні цифри, пунктуаційні та математичні знаки, дроби, також у нього інтегровані лігатури та орнаменти. Цікавою розробкою дизайнерів стала і можливість писати деякі літери у кількох різних варіаціях, як буває і у звичайному почерку людини. За словами розробників така багатоманітність шрифту додає для його використанню ще більше можливостей.

Скачати шрифт з почерком Шевченка вільно можна з офіційного сайту проекту – kobzar.kyivstar.ua. Файл є сумісним з програмами Microsoft. Також, використовуючи «конструктор» на сайті, можна прямо на його базі створювати свої картинки із підписами, писати за допомогою он-лайн форми листи, а також – робити макети принтів на футболки.

Back to top button