АнонсПосібники-Книги

Презентація посібника про дотримання толерантності в підручниках з історії

Презентація посібника про дотримання толерантності в підручниках з історії
Презентація посібника про дотримання толерантності в підручниках з історії
У четвер, 27 грудня 2012 року, о 14 год. відбудеться презентація книги «Підручник з історії: проблеми толерантності. Методичний посібник для авторів та редакторів видавництв».

Книга була підготовлена експертами, залученими громадською організацією «Центр освітнього моніторингу» в рамках проекту «Школа толерантності: історія та громадянське виховання», що реалізовувався за підтримки Освітньої програми МФ «Відродження».

Видання є першим в Україні посібником, адресованим, першою чергою, авторам навчально-методичної літератури з історії, редакторам історичних редакцій видавництв та іншим людям, причетним до створення на видруку шкільних підручників.

Автори книги розкривають питання про національний наратив в українській історичній науці та у підручникотворенні, про дотримання принципів толерантності в шкільних підручниках з історії; про удосконалення національної системи історичної освіти, про гармонізацію міжнаціональних відносин в українському суспільстві тощо.

У посібнику наводяться конкретні приклади як вдалих, так і навпаки – невдалих прийомів, які застосовуються у шкільних підручниках з історії для зображення різних народів, Своїх і Чужих на сторінках шкільних підручників.

Даються методичні рекомендації авторам підручників та редакторам видавництв щодо того, як, не порушуючи принципу історизму, уникати стереотипних чи навіть образливих трактувань подій минулого щодо представників інших націй, культур, вірувань.

Учасники прес-конференції:

Павло Полянський – керівник проекту, голова правління Центру освітнього моніторингу, кандидат історичних наук;

Олександр Андрощук – менеджер Освітньої програми МФ «Відродження», кандидат історичних наук.

Учасники прес-конференції отримають примірники книги «Підручник з історії: проблеми толерантності. Методичний посібник для авторів та редакторів видавництв».

Місце проведення:

вул. Б.Хмельницького 8/16 (прес-центр Укрінформу)

  
Back to top button