Здоров'я

Правила життя в жарку погоду

Правила життя в жарку погоду
Правила життя в жарку погоду
Сильну спеку людина переносить значно гірше, ніж холод і навіть мороз. Але якщо в 25-градусний мороз будівельники кидають лопати, а школярі – сидять вдома, то, по ідеї, і для супержаркої погоди теж повинні бути граничні норми, але їх немає. Тому люди, що працюють під сонцем, і ті, хто важко переносить спеку, повинні самі про себе подбати

Спека в першу чергу небезпечна для людей, що мають хвороби серцево-судинної та ендокринної систем і хронічні захворювання легенів. У період аномального тепла їм найкраще піти у відпустку і сховатися за містом в тіні дерев. Якщо ви все-таки залишилися в місті, то краще залишатися вдома, а на вулицю виходити в більш прохолодне вечірній час.

Також спека небезпечна для людей похилого віку, для дуже худих людей і для дітей, так як у них ще не усталена система терморегуляції.

Під прямими променями сонця можна працювати лише 30-40 хвилин. Максимум – 1 година. Потім обов’язково потрібно робити перерву. Відпочивати потрібно в прохолодних місцях, а важкою фізичною роботою краще взагалі не займатися.

Якщо працювати доводиться на вулиці, то робочу зміну потрібно розбити на дві частини – кілька годин трудитися рано вранці, а решту часу – пізно ввечері. А в найсильнішу денну спеку оголосити іспанську сієсту.

Крім того, необхідно обов’язково пити воду, оскільки в жаркий час організм втрачає багато рідини.

Краще всього пити звичайну кип’ячену або мінеральну воду. Газовані і підсолоджені напої водний дисбаланс не відновлюють. Про те, що в жаркий час потрібно пити на 1-1,5 літра рідини більше, ніж зазвичай, всі знають. Пити краще частіше і потроху. І ніякого алкоголю! Навіть пиво пити не можна. Справа в тому, що алкоголь сам по собі змінює тепловий баланс в організмі. А при 30-градусній спеці взагалі може статися катастрофа.

Перечікуючи спеку вдома, створіть максимально комфортні умови. Розставте скрізь ємності з водою, вікна та двері, звідки припадає жар, закрийте мокрими простирадлами. Тіло й обличчя потрібно частіше обмивати і збризкувати водою.

А ось вентиляторами користуватися не рекомендується – можна швидко захворіти запаленням легенів . В ідеалі вентилятор потрібно направити в стіну, щоб потік повітря циркулював, але не потрапляв безпосередньо на тіло.

На роботі, в офісі, вдома і на вулиці без сорому скроплюйте себе з пульверизатора, нехай навіть сорочка або плаття прилипнуть до тіла.

Також не соромтеся потіти, тому що потовиділення – це охолоджувальна система організму. 1 літр поту виганяє з організму стільки зайвого тепла, якого вистачило б, щоб підвищити температуру тіла на 10 градусів. Але, щоб гарненько пропотіти, потрібно багато випити рідини – а це вже велике навантаження на нирки. Затримати воду в організмі допоможе будь-який солоний продукт – ковбаса, риба.

До речі, аномальна спека шкодить не тільки тілу, а й голові, і в спекотні дні число депресій і навіть суїцидів різко зростає. Коли середньодобова температура перевалює за +18, кількість самогубств збільшується на 20%.

Причому частина таких випадків пов’язана з алкогольним сп’янінням – прагнучи охолодитися або впоратися з млявістю і нудьгою, багато хто не помічають, як починають зловживати алкоголем, що прискорює шлях до неминучої депресії та інших порушень психіки.