Здоров'яПсихологія

Позитивні емоції справляються із запаленням

Дослідники з Університету Торонто і Каліфорнійського університету з’ясували: захоплення і трепет, викликані, наприклад, захоплюючим видом або шедевром мистецтва, знижують в організмі рівень цитокінів, що беруть участь в імунній відповіді. Цитокіни борються з інфекціями і хворобами, але їх високі рівні пов’язані з безліччю проблем зі здоров’ям, таких як серцево-судинні захворювання, цукровий діабет 2 типу, артрит, клінічна депресія і хвороба Альцгеймера, пише Science World Report.

Попередні дослідження показали, що підтримувати рівень цитокінів в нормі допомагають правильне харчування, фізичні вправи і здоровий сон. У новому дослідженні взяли участь більше 200 молодих людей. Учасники розповіли про те, як часто вони відчували позитивні почуття і емоції, такі як радість, трепет, співпереживання, задоволення, любов і гордість.

Потім дослідники взяли у добровольців зразки тканин ясен і щік. У тих, хто переживав самі позитивні емоції, виявилися найнижчі рівні інтерлейкіну-6 – цитокіна, що є маркером запалення. Поки неясно, чи є позитивні емоції причиною або наслідком низького рівня цитокінів. Вчені сподіваються з’ясувати це у своїх подальших дослідженнях.

Шкільне життя

Back to top button