Здоров'яФізіологія

Позмінна робота погіршує роботу мозку, довели тести

Якщо людина протягом тривалого часу працює позмінно, її мозок може постраждати. Зокрема, мозок почне прискорено старіти, пише The Daily Mail . Виникнуть проблеми з пам’яттю і розумової здатністю.

Потрібно опрацювати 10 років і більше, щоб відчути всі мінуси позмінної роботи. За цей час мозок встигне постаріти на 6,5 років. Якщо ж змінити роботу, то на відновлення піде мінімум 5 років. Вся справа в порушенні роботи “внутрішнього годинника”, провокуючому стрес. Також нічні зміни призводять до дефіциту вітаміну D, негативно відбивається на розумових здібностях.

Університет Тулузи зробив ці висновки на основі оцінки стану більше 3000 чоловік. Позмінні працівники гірше справлялися з тестами на пам’ять, швидкість обробки інформації була нижче і страждала загальна робота мозку. А, на думку Університету Суонсі, проблема посилюється прямо пропорційно тривалості змін.

Притому, нічна робота потроює ризик хвороб серця, психічних проблем, раку, депресії, діабету, ожиріння, інсультів, не кажучи вже про порушення графіка сну. Виявляється, позмінна робота здатна негативно вплинути майже на 1500 генів, що пояснює настільки широкий вплив на організм.

Шкільне життя

Back to top button