Здоров'я

Пожежники нарадили: ялинку ставте посеред кімнати, а якщо горить – викидайте у вікно

Пожежники нарадили: ялинку ставте посеред кімнати, а якщо горить - викидайте у вікно
Пожежники нарадили: ялинку ставте посеред кімнати, а якщо горить – викидайте у вікно
Для запобігання пожежі в новорічні свята ялинку бажано встановити посеред кімнати, а якщо вона зайнялася і її не вдається потушити, без вагань слід викинути деревце у вікно.

Такі поради дали фахівці Державної інспекції техногенної безпеки України Михайло Байтала і Василь Ковалишин під час навчань на тему “Як безпечно зустріти новорічні та Різдвяні свята”.

“Ялинка повинна бути прикріплена до підлоги, щоб її не можна було перекинути. До всіх опалювальних приладів вона має бути на відстані найменше 1 м. Якщо є можливість, ялинку треба ставити посередині кімнати. Електроосвітлення ялинок обов’язково повинне бути заводське і сертифіковане. Крім того, включена в мережу електронна гірлянда ніколи не має залишатись без нагляду”, – зазначив директор департаменту пожежної безпеки Держтехногенбезпеки Михайло Байтала.

Як додав начальник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту держінспекції Василь Ковалишин, якщо ялинка вже зайнялася, полум’я треба збити за допомогою ковдри, обгорнувши нею деревце. “Якщо цього зробити не виходить, палаючу ялинку можна викинути на вулицю через вікно. У випадку, коли ялинку не можна загасити самотужки в перші хвилини займання, необхідно викликати рятувальників”, – порадив він.

Фахівці також наголосили, що ялинку не можна прикрашати легкозаймистими і токсичними матеріалами, зокрема, не варто використовувати для цього вату.

Загалом, за 2012 рік виникло 66,5 тисяч пожеж, у яких загинуло 2340 людей. Більшість пожеж виникла через необережне поводження з вогнем та нехтування правилами пожежної безпеки.

Джерело: Укрінформ