Учительська

Повноваження районних адміністрацій ми зараз зменшуємо в частині контролю над вчителями, над педагогічним колективом,-Гриневич

Основною функцією районних адміністрацій (райвно) повинне бути створення умов для роботи та навчання у школах.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі “Сніданку з 1+1”.

“Повноваження районних адміністрацій ми зараз зменшуємо в частині контролю над вчителями, над педагогічним колективом, тому що ми вважаємо, і це фіксує закон, що органи місцеві повинні створювати умови для роботи, для навчання в школі”, – наголосила вона.

За словами Гриневич, нині райадміністрації зі своїх бюджетів фінансують створення умов, а зарплату педагогічним працівникам оплачують із субвенції, яку надає держава.

“Ми створюємо цим законом (новий законопроект про освіту) держслужбу якості освіти на базі нашої державної інспекції. І ця держслужба якості матиме територіальні підрозділи, і тільки вони матимуть право оцінювати якість роботи школи, і ми міняємо повністю саму ідеологію цієї перевірки. Вона з контролюючої перевірки переходить в перевірку для підтримки, для того щоб порадити, як покращити цю якість”, – додала вона.

Нагадаємо, цього тижня Міносвіти внесе до Верховної Ради новий законопроект про освіту. Політики вже назвали його революційним. Він передбачає 12-річне навчання в школі, конкурс на посади директорів навчальних закладів, зарплати вчителям від 6 тис. грн.

  
Back to top button