Здоров'яПсихологія

Поведінка дітей страждає через мобільні пристрої, показав аналіз

Діти частіше брешуть, б’ються і взагалі погано себе ведуть в ті дні, коли багато часу проводять з електронними пристроями на зразок телефонів. Як показало дослідження Університету Дьюка, у дітей 11-15 років погана поведінка і увага спостерігалась після гри в комп’ютерні ігри або після тривалого користування соцмережами. А якщо проблеми вже є, електронні пристрої лише погіршать ситуацію, послабивши самоконтроль.

Причина в наступному: такі пристрої змушують підлітків і дітей перемикатися з завдання на завдання. В результаті їм складно сфокусуватися на тому, що відбувається в реальному світі. Наприклад, негативний ефект від телефону може вилитися в брехню і бійки. Взагалі, коли людині приходить повідомлення або будь-яка нова інформація на телефоні, в мозку відзначається сплеск дофаміну (відповідає за почуття нагороди). Підлітки особливо чутливі до цього і тому телефони їх сильніше відволікають. Притому, поширеність антисоціальної поведінки, знущання в Мережі можуть негативно вплинути і на досвід в реальному світі.

Експерти опитали 151 дитину на предмет використання цифрових технологій. Протягом місяця три рази в день у дітей запитували про їх стан і частоті використання телефону, планшета, комп’ютера. Через 18 місяців проводилася оцінка психічного стану. Виявилося, діти, вже знаходилися в групі підвищеного ризику поведінкових проблем, в середньому витрачали 2-3 години на цифрові пристрої. Понад годину в день вони листувалися. І в ті дні, коли діти більше використовували свої пристрої, вони частіше демонстрували тривожну поведінку (брехали, билися), симптоми гіперактивності та дефіциту уваги. Зате рідше спостерігалися симптоми депресії і тривожності.

Джерело

Back to top button