Здоров'яПсихологія

Посмішка допомагає побудувати нові відносини

Дослідники з Університету Каліфорнії провели два експерименти. Вони хотіли з’ясувати, яку роль позитивні емоції грають у формуванні відносин. На думку вчених, позитивні емоції – це знак зв’язку і співпраці. У першому експерименті взяли участь 66 закоханих пар. Фахівці дізналися, чи добре учасники розуміли емоції свого партнера. Добровольці заповнили тести в процесі обговорення минулих відносин і в той момент, коли над ними жартували.

У другому експерименті дослідники спостерігали за 91 жінкою. Учасниці подивилися 6 відеороликів, що викликали певні емоції, в компанії сусіда по кімнаті або незнайомця. Перший експеримент показав: закохані досить точно вгадували емоції своїх партнерів. Завдяки другому експерименту вчені дізналися, що жінки швидко зближалися з незнайомцями, виражали позитивні емоції.
Посмішка - Шкільне життя
Добровольцям набагато простіше було ідентифікувати позитивні, а не негативні емоції інших людей. Крім того, судячи з усього, коли людина опиняється в ситуації, яка може призвести до створення нових відносин, вона інстинктивно налаштовується на позитив. Позитивні емоції людей притягують один до одного.

Учасники висловлювали позитивні емоції за допомогою так званої “посмішки Дюшена”. Така посмішка з’являється на обличчі, коли людина щиро рада. Фахівці також з’ясували, що добровольці з легкістю відрізняли щиру посмішку від фальшивої. За словами дослідників, всі ці здібності допомагають нам будувати нові відносини.

Шкільне життя

Back to top button