Головне

Поселення біля Стоунхенджу “зістарили” на п’ять тисяч років

Поселення біля Стоунхенджу "зістарили" на п'ять тисяч років
Поселення біля Стоунхенджу “зістарили” на п’ять тисяч років
Розкопки, проведені ученими менш ніж у двох кілометрах від Стоунхенджу, показали, що перші поселення поблизу цієї стародавної споруди з’явилися за 7500 років до нашої ери. Виходить, що перші люди жили тут на 5 тис. років раніше, ніж вважали історики.

Роботу проводила команда Девіда Жака (David Jacques) з Відкритого університету (Open University). Археологи, що працюють біля містечку Еймсбері (Amesbury), виявили і провели радіовуглецевий аналіз артефактів.

Дослідження показало, що на вивченому місці було напівпостійне поселення, яке існувало між 7500 і 4700 роками до нашої ери. Люди навідувалися в ці місця як мінімум кожне тисячоліття.

Команда учених “знайшла співтовариство, яке спорудило перший камінь Стоунхенджа”, – вважає археолог Джошуа Поллард (Joshua Pollard) з університету Саутгемптона (Велика Британія). Річ у тому, що мешканці так званого Лагеря Веспасіана (Vespasian’s Camp) звели перші дерев’яні стовпи на місці майбутнього пам’ятника стародавної архітектури (сталося це між 7 і 5 століттями до нашої ери).

Жак почав вивчати території поблизу Еймсбері після того, як в 1999 році, ще будучи студентом, побачив фотографії аерофотозйомки цієї місцевості.

З часом розкопки в цих місцях можуть дати археологам масу нової інформації про культуру давніх народів, що населяли регіон багато тисячоліть тому. Самі першовідкривачі вважають, що вони поки що розкрили лише верхівку айсберга.

Back to top button