Головне

Поселення біля Стоунхенджу “зістарили” на п’ять тисяч років

Поселення біля Стоунхенджу "зістарили" на п'ять тисяч років
Поселення біля Стоунхенджу “зістарили” на п’ять тисяч років
Розкопки, проведені ученими менш ніж у двох кілометрах від Стоунхенджу, показали, що перші поселення поблизу цієї стародавної споруди з’явилися за 7500 років до нашої ери. Виходить, що перші люди жили тут на 5 тис. років раніше, ніж вважали історики.

Роботу проводила команда Девіда Жака (David Jacques) з Відкритого університету (Open University). Археологи, що працюють біля містечку Еймсбері (Amesbury), виявили і провели радіовуглецевий аналіз артефактів.

Дослідження показало, що на вивченому місці було напівпостійне поселення, яке існувало між 7500 і 4700 роками до нашої ери. Люди навідувалися в ці місця як мінімум кожне тисячоліття.

Команда учених “знайшла співтовариство, яке спорудило перший камінь Стоунхенджа”, – вважає археолог Джошуа Поллард (Joshua Pollard) з університету Саутгемптона (Велика Британія). Річ у тому, що мешканці так званого Лагеря Веспасіана (Vespasian’s Camp) звели перші дерев’яні стовпи на місці майбутнього пам’ятника стародавної архітектури (сталося це між 7 і 5 століттями до нашої ери).

Жак почав вивчати території поблизу Еймсбері після того, як в 1999 році, ще будучи студентом, побачив фотографії аерофотозйомки цієї місцевості.

З часом розкопки в цих місцях можуть дати археологам масу нової інформації про культуру давніх народів, що населяли регіон багато тисячоліть тому. Самі першовідкривачі вважають, що вони поки що розкрили лише верхівку айсберга.