Здоров'яСоціальне здоров'я

Популярність в школі гарантує успіх і щастя в дорослому віці

Згідно з даними нового дослідження, люди, популярні в підлітковому віці, успішніші в навчанні, заробляють більше грошей і перебувають в більш міцних романтичних стосунках. А у тих, хто не був популярний в школі, підвищений ризик зловживання психоактивними речовинами, ожиріння, депресії та інші проблеми.

За словами автора дослідження Мітча Прінштейна, популярність в підлітковому віці відіграє важливішу роль, ніж рівень інтелекту, сімейні фактори та психологічні проблеми. Популярність особливим чином впливає на мозок. Вона змінює наше соціальне сприйняття, емоції і реакцію на стрес. У підлітковому віці ми починаємо розуміти, що про нас думають інші люди.

Спогади, які у нас зберігаються, визначають наші майбутні думки і вчинки. Психологи вважають: реакція людей на соціальні ситуації – це автоматичні рішення, які приймаються через кілька секунд взаємодії.

У процесі соціальної взаємодії активується смугасте тіло (область мозку, пов’язана із задоволенням). У підлітковому віці смугасте тіло особливо чутливе до соціальних нагород. Тому популярність так важлива. Мітч Прінштейн підкреслює: у людей, які не були популярні в школі, є можливість почати спочатку в дорослому віці.

Джерело

Back to top button