Здоров'яПсихологія

Помилки відіграють ключову роль в успішному навчанні

Дослідники з Університету Джонса Хопкінса виявили, чому люди швидко вчаться на помилках. Виявляється, наші спогади про помилку є ключем до більш швидкого навчання, повідомляє Medical News Today . Вчені відзначають: коли люди виконують задачу, їх мозок порівнює кінцевий результат з очікуванням. Ця інформація дозволяє людині більш ефективно вирішити її наступного разу. Невеликі відмінності між нашими очікуваннями і реальністю називаються очікуваною помилкою. Засвоєння цієї інформації відбувається несвідомо.

Дослідники розробили експеримент з джойстиком і парою точок на екрані. Учасникам потрібно було направляти синю точку до червоної, використовуючи джойстик. Тим не менш, вони не могли бачити джойстик, який тримали в руках. Синя точка іноді переміщалася в несподіваному напрямі, і в цьому випадку учасники повинні були змінити руху джойстика. Як правило, після декількох спроб їм вдавалося скоригувати руху, і синя точка досягала своєї мети. Дослідники відзначили: учасники швидше вчилися на невеликих помилках, які вели їх в одному напрямку, ніж на великих, які були менш послідовні. Вони не звертали уваги на ті помилки, які приводили до невдачі, і помічали маленькі і часті, які могли допомогти в досягненні мети.

Дослідник Реза Шадмер наводить у приклад те, як людина освоює нові моторні навички. Наприклад, під час занять тенісом, людина запам’ятовує руху, а тренер поправляє його. Освоєння схожих завдань йде швидше, тому що тренер знає, які помилки найбільш гідні уваги. У повсякденному житті роль тренера виконує наш мозок. Пам’ять на помилки під час навчання і той факт, що мозок стикається з помилками, дозволяють нам вчитися швидше. Висновки вчених можуть прискорити процес реабілітації багатьох пацієнтів, наприклад, людей, які перенесли інсульт. В майбутньому команда дослідників планує зайнятися пошуками області мозку, що відповідає за дану здатність.

Шкільне життя