Здоров'я

Помідори знижують холестерин і вагу

Помідори знижують холестерин і вагу
Помідори знижують холестерин і вагу
Останні наукові дослідження показали, що люди, які регулярно їдять помідори та томатні продукти, рідше страждають від серцевих нападів, ніж ті, які нехтують цим червоним соковитим овочем.

Традиційна середземноморська дієта, «насичена» помідорами, давно пов’язана з більш низькою частотою хронічних захворювань серця. Чому? Вся справа в тому, що помідори містять лікопін!

Лікопін – корисна природна речовина з потужою антиоксидантною дією – довела свої переваги в багатьох дослідженнях. А недавнє дослідження вчених з Італії показало, що споживання томатних продуктів запобігає накопиченню поганого холестерину – цей процес вважається початковим кроком, який призводить до утворення бляшок в артеріях, а з роками – до інфаркту . Також виявилося, що учасники, які брали добавки з лікопіном, швидше втрачали надлишкову вагу. Як і високий рівень холестерину, ожиріння також є чинником розвитку хвороб серця.

Що таке лікопін і де його взяти? Це червоний пігмент, який міститься в деяких видах фруктів і овочів. Їм багаті не тільки помідори, а й шипшина, кавун, рожевий грейпфрут і червоний перець. Але в основному в наш організм він надходить з томатів.

Дієтологи рекомендують завжди включати помідори в салати. Дозволяються навіть макарони – але з томатним соусом. Підійдуть навіть консервовані помідори для супів або соусів, особливо, коли ви поспішаєте з обідом.

Back to top button