Здоров'я

Положення людини під час сну відображає її характер

Положення людини під час сну відображає її характер
Положення людини під час сну відображає її характер
Положення людини під час сну пояснює її індивідуальність, схильності та поведінку, заявив фахівець з мови тіла Роберт Фіппс.

Вчений вивчив чотири найбільш поширені позиції сплячих, щоб встановити їх зв’язок з поглядами на життя.

За словами Фіппса, поза в ліжку дає можливість визначити, наскільки напруженим був день, чи є тривожні фактори в житті людини, і наскільки вона його контролює.

Вчений поставив за мету розкрити закономірності при виборі положення в сні і на підставі цього дати максимально ефективні рекомендації, як максимально відпочити вночі.

В експерименті, проведеному Фіппсом, взяли участь 1000 дорослих британців.

Положення “ембріон”

Дослідження показало, що більше половини дорослого населення Великобританії воліє спати в позі ембріона, тобто згорнувшись калачиком на боці з піднятими до тулуба колінами.

За словами експерта, це положення демонструє прагнення людини повернутися в зону комфорту після важкого дня. Такі люди зазвичай сумлінні, прагнуть порядку в домі і в житті. Втім, вони також схильні занадто сильно занурюватися в обдумування проблем і хвилювання.

Люди, що сплять у позі ембріона, повноцінно відпочивають впродовж ночі. Однак вони повинні стежити за тим, щоб не надто занурюватися в зону комфорту, адже це може перешкодити їм вдень адекватно сприймати проблеми.

Положення “колода”

Друга популярна поза “колода” поширена у трьох з десяти британців. У цьому положенні сплячий лежить на ліжку на боці, витягнувшись у струнку, з практично прямими кінцівками, з’єднавши ноги і притиснувши руку до стегна. Таке положення є ознакою твердості поглядів, негнучкості і впертості. Люди, які мають цю позу, прагнуть проявляти владність і керувати.

Фахівці радять їм таки постаратися розслабитися і дати м’язам відпочити.

Положення “спраглі”

Чверть учасників дослідження класифікували себе як “спраглі”: вони сплять на боці, витягнувши руки вперед, ніби женуться за чимось або кимось. Втім, людина, яка спить в такій позі, також дуже схожа на втікача.

Фіппс вважає, що цей підсвідомий рух свідчить про високі вимоги до життя, які часто перевершують можливості людини. Такі люди можуть бути самокритичні, очікуючи значних результатів і не отримуючи їх, але вони і швидко здаються, якщо зустрічаються з перешкодами при досягненні мети.

Психологи радять “спраглим” залишити ілюзії, визначитися з істинними цілями і перестати витрачати енергію на недосяжне або непотрібне їм.

Положення “вільне падіння”

Приблизно 17% учасників експерименту визначили свою манеру спати як “вільне падіння”, тобто вони проводять ніч на животі, повернувши голову набік і розкинувши руки в сторони, нагадуючи собою парашутистів, що ширяють у повітрі. Іноді вони також стискають руками подушку.

Експерти вважають, що таке положення – найбільш незручне для сну, оскільки в цій позі перетискається хребетна артерія.

Ті, що віддають перевагу “вільному падінню” в ліжку, іноді відчувають, що життя проходить повз них, і вони не можуть керувати ним.

Психологи радять їм не намагатися вирішувати всі проблеми одночасно, а діяти поступово, крок за кроком, не прагнути контролювати життя цілком, а зосереджуватися на кожному дні.

Зазначимо, нещодавно вчені виявили, що проблеми зі сном можуть бути передвісниками розвитку хвороби Альцгеймера.

Джерело: ua.korrespondent.net

Back to top button