Вища освіта

Половина випускників вузів вважають, що в Україні немає жодного гідного університету

Половина випускників вузів вважають, що в Україні немає жодного гідного університету
Половина випускників вузів вважають, що в Україні немає жодного гідного університету
Майже половині випускників вузів і роботодавців важко назвати хоч один український вищий навчальний заклад, що відповідає міжнародним університетським стандартам.

Про це свідчить соцопитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, повідомив ZN.UA координатор проектів КМІС Андрій Кашин.

За його словами, в рамках дослідження в учасників опитування цікавилися, які українські університети потенційно можуть увійти в міжнародні табелі про ранги, конкурувати з провідними світовими університетами?

У результаті, 29% роботодавців та 26% випускників не визначилися з відповіддю на це питання, а ще 19% роботодавців та 24% випускників переконані, що конкурентоспроможних (на міжнародному рівні) вузів в Україні немає. «Тобто близько половини опитаних не змогли назвати жодного гідного вузу», — зазначив Андрій Кашин.

Водночас, 19% роботодавців та 21% випускників назвали Київський національний університет імені Т. Шевченка, 14% роботодавців та 16% випускників — Національний університет «Києво-Могилянська академія», 14% роботодавців та 9% випускників вважають таким Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут».

Учасникам дослідження також ставили запитання: «Як ви вважаєте, який підхід до створення університетів, конкурентоздатних на світовому рівні, буде найбільш ефективний в українських умовах?».

«На думку 55% ​​роботодавців та 44% випускників, потрібно визначити 20-30 найкращих університетів та надавати їм фінансову допомогу і підтримку для ефективної модернізації. Прихильниками об’єднання існуючих університетів стали 23% роботодавців та 29% випускників. Створення університету світового класу «з нуля» вважають найбільш ефективним кроком 11% роботодавців та 16% випускників», — зазначив експерт.

Back to top button