Здоров'яПсихологія

Похвала в стресовій ситуації підвищує продуктивність

За словами вчених з Гарвардської школи бізнесу, компліменти мотивують. Вони нагадують людям про їхні успіхи і змушують прагнути до досконалості. У експерименті, проведеному дослідниками, 123 добровольцям потрібно було пройти “співбесіду”. Фахівці помітили, що у учасників, яких перед цим хвалили друзі, інтерв’ю пройшло краще, ніж у тих, хто не отримував компліментів або сам виписував всі свої досягнення.

Вчені припускають: позитивний зворотній зв’язок створює надію на майбутній успіх і викликає позитивні емоції. Крім того, він нагадує людині про те, який вплив вона здатна чинити на інших. У другому експерименті 75 учасників попросили висловити креативні ідеї на різні теми, наприклад, про те, як можна використовувати стару газету. Дослідники знову встановили, що ті, кого похвалили перед експериментом, впоралися краще.

Третій експеримент був проведений в робочій обстановці. Вчені прийшли до висновку: співробітники, яких хвалить бос, рідше кидають роботу або вигоряють. Так, фахівці радять керівникам відзначати переваги, а не недоліки підлеглих. Це підвищить продуктивність працівників.

Шкільне життя

Back to top button