Погана поведінка у дітей виявилась пов’язана з мікрофлорою кишечника
Поширеність і різноманітність бактерій реально впливає на поведінку, особливо у хлопчиків, передає Daily Mail з посиланням на роботу Університету Огайо. Дослідженню піддалася мікрофлора дітей 18-27 місяців.
Виявилося, коли бактерії в кишечнику були максимально різноманітні з генетичної точки зору, дитина частіше демонструвала позитивний настрій, цікавість, товариськість і імпульсивність. Мабуть, бактерії вступають у взаємодію зі стресовими гормонами. Ці ж гормони пов’язані з хронічними захворюваннями на зразок ожиріння та астми. А темперамент дитини свідчить про те, як вона реагує на стрес.
Можливо, більш відкриті діти мають менше стресових гормонів, що впливають на шлунково-кишковий тракт, ніж закриті діти. Або ж бактерії, насправді, намагаються пом’якшити ефект стресових гормонів під час зустрічі з подразником. Не виключено, що ефект подвійний. У загальній складності дослідженню піддалися 77 дітей. Вчені оцінювали 18 різних особистих характеристик і мікрофлору. До речі, раніше було встановлено, що людям з тривожністю потрібно підвищувати рівень корисних бактерій. Також виявлений зв’язок між мікрофлорою, шизофренією і аутизмом.