Здоров'яФізіологія

Подарунок від куріння

При регулярному курінні тютюнова залежність може розвинутися всього за 3-18 місяців, причому жінки потрапляють в неї набагато легше, ніж чоловіки.

При тютюнової залежності в організмі людини включається механізм регулювання рівня нікотину в крові. З припиненням його надходження відбувається пригнічення дихання і з’являються симптоми тютюнової абстиненції: порушення апетиту, неприємні відчуття в шлунку, уповільнення серцевого ритму, падіння артеріального тиску, тривога, дратівливість. Курці в два рази частіше, ніж некурящі, стають жертвами мікроінсультів і, як наслідок, інсультів обширних.

Куріння гальмує обмін мікроелементів рослинної їжі, які захищають органи зору. Ризик втрати зору зростає в три рази. Хронічний бронхіт у курців реєструється в 5-7 разів частіше, ніж у некурящих. У подальшому хронічний бронхіт ускладнюється емфіземою легенів і пневмосклерозом, захворюваннями, що істотно порушують функцію легенів.

Слина під час паління збагачується повним списком складових сигарети, і ця агресивна рідина роз’їдає слизову оболонку шлунково-кишкового тракту до виразок шлунка та дванадцятипалої кишки. У чоловіків куріння має пряме відношення до розвитку імпотенції та безпліддя. У жінок куріння під час вагітності на 50% збільшує ризик мати дитину з розумовою відсталістю, а часом обертається викиднем, загибеллю плоду. Мені здається, це достатній привід замислитися.

Back to top button