Здоров'яПсихологіяСоціальне здоров'я

Підлітку достатньо мати одного близького друга, стверджують фахівці

Дослідники з університетів Сассекса, Белфаста і Лідса проаналізували дані 409 добровольців у віці від 11 до 19 років. Всі учасники були вихідцями з малозабезпечених сімей. Добровольців запитали, як вони справлялися з негативними переживаннями. Також учасники розповіли про відносини з однолітками.

Вчені виявили, що у хлопчиків зазвичай був один кращий друг, який підтримував їх і допомагав вирішувати проблеми. Дівчатка частіше вибирали погані способи вирішення проблем, наприклад, вживали наркотики і алкоголь, хоча у них теж були близькі друзі і подруги. Фахівці припускають: стикаючись з проблемою, дівчатка думають, що самі винні. Хлопчики, у свою чергу, розуміють, що це не їхня вина, і шукають інші способи подолання труднощів.

Підтримка родини теж виявилася важлива для підлітків. За словами фахівців, у молодих людей з малозабезпечених сімей менше можливостей і найчастіше гірше стан здоров’я, ніж у тих, чиї батьки добре заробляють. Завдяки близьким друзям такі підлітки стають впевненішими в собі. Тому їм краще мати одного хорошого друга, ніж поверхово спілкуватися з цілою компанією.

Шкільне життя