Здоров'яПсихологія

Підлітковий вік офіційно продовжили до 25 років ?

 Однак деякі фахівці вважають дане явище частиною культури інфантилізму
Однак деякі фахівці вважають дане явище частиною культури інфантилізму
Британські психологи отримали нові директиви. Тепер підлітковий період закінчується в 25 років, повідомляє BBC . За словами дитячого психолога Лаверн Антробус, ідея, що людина стає дорослою у 18 років, не відповідає реальності.

Раніше вважалося, що мозок вже повністю сформований до раннього підліткового періоду. Але, насправді, розвиток триває до 25-30 років. За цей час схеми обробки мозком інформації сильно змінюються. Це важливо з точки зору міркування, планування, вирішення проблем і розуміння. Мозок реорганізується, а, значить, різні стратегії мислення використовуються людиною. Найзначніші зміни, зокрема, відбуваються в префронтальній корі мозку.

Всього існують три стадії підліткового періоду: початковий (12-14 років), проміжний (15-17 років) і пізній (з 18 років і старше). Як показали дослідження мозку, навіть у пізній період триває когнітивний розвиток. І поки префронтальна кора повністю не сформується, у людини будуть змінюватися емоційна зрілість, самооцінка і судження. Паралельно з цим в 20 років ще відбуваються гормональні зміни.

Однак деякі фахівці вважають дане явище частиною культури інфантилізму. Люди залежать від батьків з соціальних і культурних причин, насилу вступаючи в дорослі взаємини зі світом. Яскравий приклад – велика кількість дорослих людей дивиться дитячі мультфільми.