Батькам

Стереотипи стають причиною стресу в деяких батьків

Для багатьох батьків їх робота і те, як суспільство її бачить, може стати психологічною проблемою. Дослідження, проведене вченими з Університету Айови, показало: батьки, що працюють за професіями, які суспільство розцінює як агресивні, слабкі або неупереджені, ймовірно, відчувають більше стресу, ніж ті, чиї професії розглядаються як сприятливі для виховання дітей – хороші, сильні і турботливі, розповідає Psych Central .

У своєму дослідженні вчені об’єднали культурні стереотипи, пов’язані з батьківськими і професійними образами для діагностики робітничо-сімейного конфлікту. Вони створили тривимірний графік, на який були нанесені різні види занять. Дослідники виявили: люди часто скептично ставляться до батьків, чиї професії, здавалося б, не годяться для статусу матері або батька. Види діяльності, які суспільство вважає невідповідними для батьків, включають прокурора, продавця, робітника, секретаря, поліцейського і політика. Люди вважають, що краще за все своїх дітей можуть виховати вчителі, лікарі, дипломовані медсестри, директори і професори.

Якщо людина весь час зустрічається зі скептицизмом, то вона може почати відчувати дискомфорт. Такі люди будуть постійно намагатися переконати себе й інших у тому, що вони – хороші батьки і професіонали. Дослідники вважають: їх висновки повинні звернути увагу роботодавців на дану проблему. Якщо начальство знає, що працюючі в тій чи іншій області батьки піддаються великому ризику виникнення психологічних проблем, воно може вжити необхідних заходів для надання співробітникам належної психологічної підтримки.

Back to top button