Головне

Під Луганськом знайшли останки мамонта 30-тисячорічної давності

Під Луганськом знайшли останки мамонта 30-тисячорічної давності
Під Луганськом знайшли останки мамонта 30-тисячорічної давності
В околицях міста Щастя Луганської області археологи Східноукраїнського університету ім. Володимира Даля знайшли останки мамонта.

Нещодавно місцеві жителі в цьому селищі знайшли кістки якихось гігантських тварин. Але яких саме – вони не знали: тому вирішили проконсультуватися у луганських археологів.

“Ми знайшли кістки мамонтів, бізонів та великоротого оленя – унікальну палеонтологічну колекцію. Вік кісток – від 10-30 тис. років. Те, що ми виявили – це приголомшливо: не кожен день побачиш кістки мамонта розміром з півстола”, – говорить керівник громадської організації “Луганська археологічна спілка” Олексій Бритюк.

За його словами, дану знахідку можна віднести до унікального місцезнаходження палеофауни. Таких місць на території Луганської області дуже мало. Крім того, факт наявності древніх кісток говорить про те, що цілком можливо, що і люди там жили – поруч є палеолітична стоянка.

Зазначимо, до нещодавно виявленого місцезнаходження в Луганській області були лише окремі знахідки, наприклад, знаходили зуби мамонта або його окремі кістки. У цьому ж випадку всі кістки лежали в анатомічному порядку.

Джерело: ТСН

Back to top button