Нова українська школа (НУШ)

Першокласникам НУШ не рекомендували вивчати курс «Християнська етика»

У концепції нової української школи, яка почала працювати з початку цього навчального року,  немає обов’язкових рекомендацій щодо вивчення першокласниками  предмету «Християнська етика».

Про це в ефірі Громадського радіо повідомив заступник директора Інституту модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України Роман Шиян.

«Зараз в контексті нової української школи ми оминули це питання. Тобто першокласники не вивчатимуть як рекомендований курс предмет «Християнська етика». Тепер це буде певний виклик для тих шкіл, що уже мають це традиційно», — зазначив Роман Шиян.

Також Шиян додав, що історія цього предмету почалася ще у в 90-х роках минулого століття. Тоді обласні ради західних областей України рекомендували школам скеровувати вільні години саме на вивчення предмету «Християнська етика». До його викладання залучали людей із педагогічною та богословською освітами. Це викликало деякі спірні питання у викладанні, бо вчителі не завжди зберігали світський характер предмету. Тобто не відокремлювали власну віру та переконання від теоретичних відомостей, розповів Шиян.

Back to top button