Здоров'яПсихологія

Перфекціоністи можуть бути жорстокими, попереджають психологи

Працювати з перфекціоністом в команді зручно, тому що він ретельно стежить за процесом. Але деяких перфекціоністів варто побоюватися. Вони самолюбні, здатні на злі жарти і мають схильність до антисоціальної поведінки, розповідає The Daily Mail .

Вчені з Університету Кента проаналізували дані 229 осіб. Дослідники говорять, що існує 3 типи перфекціоністів. Перший тип – перфекціоністи, орієнтовані на себе. Вони дотримуються соціальних норм і за допомогою жартів намагаються встановити зв’язок з іншими людьми. Таким людям не властиве агресивне почуття гумору.

Другий тип – соціально-наказані перфекціоністи. Вони люблять жартувати над собою і мають низьку самооцінку. Ці люди часто відчувають себе неповноцінними. Зазвичай вони не реагують на позитивний зворотний зв’язок. Обидва цих типи критикують, в першу чергу, самих себе, а не інших.

А ось третій тип – це перфекціоністи, орієнтовані на інших. Вони не піклуються про соціальні норми, і їм важко встановлювати близькі стосунки з людьми. Такі перфекціоністи ставлять себе вище інших, тому їм складно вписуватися в колектив. Це нарциси, які легко можуть образити людину.

В іншому дослідженні, проведеному раніше, фахівці з Університету Монреаля з’ясували, що перфекціоністи часто висмикують у себе волосся, вищипують шматочки власної шкіри і гризуть нігті. Причому, вони роблять це від нудьги або в стані фрустрації. Тобто, судячи з усього, у них така поведінка пов’язано не з занепокоєнням і стресом, а зі специфічними переконаннями.

Шкільне життя

Back to top button