Головне

Передача цифрових даних в аналогових аудіосигналах

Передача цифрових даних в аналогових аудіосигналах
Передача цифрових даних в аналогових аудіосигналах
В останні роки користувачі все частіше під час перегляду телебачення мають перед очима ще один екран – смартфон, планшет або персональний комп’ютер. Це відкриває перед медіаіндустрією принципово нові можливості. Адже можна одночасно з трансляцією передачі по телебаченню транслювати супутній контент на «другий екран».

Поки не зовсім зрозуміло, як використовувати цю можливість. Деякі експериментують з SMS-опитуваннями, інші – з інтерактивним фідбек з Twitter’а. Дослідники з цюріхського підрозділу Disney Research розробили технологію передачі цифрових даних в аудіосигналі, який ідеально підходить для підтримки «другого екрану».

Суть в тому, що під час трансляції фільму або телепередачі одночасно передається супутній сигнал, невловимий для людського вуха, але який можна розкодувати за допомогою спеціальної програми, встановленої на комп’ютері, смартфоні або планшеті. Таким чином, медіакомпанії можуть проводити голосування в прямому ефірі або транслювати додаткові довідкові відомості під час спортивного матчу.

Автори наукової роботи не просто розробили технологію кодування сигналу в аудіопотоці, але ще й метод поширення повідомлення по піринговій мережі користувачів: від телефону до телефону по WiFi. Передбачається, що таким чином можна транслювати повідомлення в натовп глядачів на масових заходах: на стадіонах, у кінотеатрах, на спортивних аренах.

Back to top button