Здоров'яФізіологія

Педіатри закликають відмовитися від антибактеріальних гелів і вологих серветок

У догляді за новонародженим повинні бути тільки мило і вода. Таким чином можна убезпечити дитину від цілого ряду проблем, відзначає The Telegraph . Відомо: спроби створити вдома стерильне середовище, повністю виключивши контакт з мікробами, виливаються в алергії, астму та інші аутоімунні захворювання. І перші два тижні життя критично важливі для становлення імунітету. Організму необхідно контактувати з патогенами, щоб навчитися себе захищати і контролювати.

За словами фахівців Королівського коледжу акушерів, необхідно дотримуватися базові правила гігієни (мити руки до годування і після зміни підгузників, прати речі при правильній температурі, захищати дітей від тварин і людей з інфекціями), але без фанатизму. На момент народження легені дитини стерильні. Проте їх практично моментально заселяють мікроби. Експеримент з мишами це підтверджує. Відразу після народження мишенята були беззахисні перед запаленням в легенях. І за наступні 2 тижні колонізація легких приводила до розвитку особливих імунних клітин, що захищають від астми. Це регуляторні Т-клітини, що стежать за імунітетом і пригнічують запалення.

Але якщо легкі залишалися стерильними, вони ставали ще більш чутливими до мікробів і демонстрували ознаки астми. Як зазначає доктор Бенджамін Марсленд, що працював з мишами, зроблене відкриття дозволяє встановити ідеальний час для боротьби з астмою, і це перші дні життя.

Back to top button