Здоров'яФізіологія

Пасивне куріння загрожує ускладненнями під час вагітності

Пасивне куріння підвищує ризик викидня, появи на світ мертвої дитини і позаматкової вагітності, передає The Daily Mail . І чим більше жінка піддається впливу диму, тим вище ризик. Фахівці проаналізували дані більше 80 000 жінок. 6,3% курили на момент дослідження, 43% курили в минулому (викурили мінімум по 100 сигарет) і 50,6% ніколи не курили. Всі жінки були вагітні хоча б раз.

Саме останню групу – не курящих жінок – розбили на підгрупи залежно від ступеня впливу пасивного куріння в дитинстві, у дорослому житті на роботі і вдома. Дані по вагітностей показали: 32,6% стикалися з викиднем, щонайменше, один раз. 4,4% народжували мертву дитину, а 2,5% мали позаматкову вагітність. Найрідше проблеми відвідували молодих і добре освічених жінок. А ось найчастіше – жінок з низьким походженням і зайвою вагою.

Отже, ніколи не курили жінки, меншою мірою стикалися з викиднями, появою на світ мертвої дитини або позаматкової вагітністю в порівнянні з справжніми і колишніми курцями. У порівнянні з не курящими сигарети жінками учасниці дослідження, які курили в репродуктивні роки, на 16% частіше втрачали дитини, на 44% частіше народжували мертву дитину і на 43% частіше мали позаматкову вагітність.

І ці ж проблеми стосувалися жертв пасивного куріння. Найвищі показники впливу диму (більше 10 років в дитинстві і більше 20 років в дорослому віці вдома або більше 10 років на роботі) зв’язувалися з підвищенням ризику викидня на 17%. Імовірність мертвонародження зростала на 55%, а позаматкової вагітності – на 61%.

Back to top button