день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Пасивне куріння загрожує ускладненнями під час вагітності

Пасивне куріння підвищує ризик викидня, появи на світ мертвої дитини і позаматкової вагітності, передає The Daily Mail . І чим більше жінка піддається впливу диму, тим вище ризик. Фахівці проаналізували дані більше 80 000 жінок. 6,3% курили на момент дослідження, 43% курили в минулому (викурили мінімум по 100 сигарет) і 50,6% ніколи не курили. Всі жінки були вагітні хоча б раз.

Саме останню групу – не курящих жінок – розбили на підгрупи залежно від ступеня впливу пасивного куріння в дитинстві, у дорослому житті на роботі і вдома. Дані по вагітностей показали: 32,6% стикалися з викиднем, щонайменше, один раз. 4,4% народжували мертву дитину, а 2,5% мали позаматкову вагітність. Найрідше проблеми відвідували молодих і добре освічених жінок. А ось найчастіше – жінок з низьким походженням і зайвою вагою.

Отже, ніколи не курили жінки, меншою мірою стикалися з викиднями, появою на світ мертвої дитини або позаматкової вагітністю в порівнянні з справжніми і колишніми курцями. У порівнянні з не курящими сигарети жінками учасниці дослідження, які курили в репродуктивні роки, на 16% частіше втрачали дитини, на 44% частіше народжували мертву дитину і на 43% частіше мали позаматкову вагітність.

І ці ж проблеми стосувалися жертв пасивного куріння. Найвищі показники впливу диму (більше 10 років в дитинстві і більше 20 років в дорослому віці вдома або більше 10 років на роботі) зв’язувалися з підвищенням ризику викидня на 17%. Імовірність мертвонародження зростала на 55%, а позаматкової вагітності – на 61%.