Анонс

Освітня платформа «Живемо в демократії»

На платформі – матеріали, розроблені Цюріхським педагогічним університетом для Ради Європи. Всі посібники було адаптовано і перекладено українською командою швейцарсько-українського проекту DOCCU за підтримку уряду Швейцарської Конфедерації в Україні.

Міжнародна версія  платформи розроблена в межах рамкового проекту “Живемо в демократії”, що впроваджується у 21 країні Європи Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія).

Матеріали онлайн ресурсу зокрема покликані підтримати впровадження в змістовної лінії Нової української школи “Громадянська відповідальність”.

Посилання на платформу www.Living-democracy.com.ua

Розробки уроків, методичні рекомендації для вчителів, відео, кейси, ілюстративні матеріали, вправи та інформаційні матеріали з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини вже у вільному доступі.

Простий та зручний ресурс для вчителів, учнів, керівників шкіл та батьків.

Платформа дозволяє роздруковувати матеріали, читати їх у різних форматах, зберігати окремі частини в “улюблені” без реєстрації.

В Україні платформа доступна, окрім української, ще 5-ма мовами нацменшин. Перелік мов та матеріалів буде поступово розширюватися.

Платформа з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) «Живемо в демократії» – це освітній ресурс, спрямований на просування демократії в освіті на різних рівнях, у різних шкільних системах таких країн як Україна, Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Греція, Косово, Чорногорія, Румунія, Сербія, Швейцарія та 10 інших країн Європи.

Основним принципом навчальних матеріалів, представлених на платформі, є ідея про те, що освіта для демократії та прав людини повинна підготувати учнів до активності у школі та в соціальному середовищі.

Прагнення учнів розвивати необхідні компетентності підтримується за трьома тематичними напрямами:

  • уроки про демократію і права людини;
  • школа як місце для життя в демократії та реалізації прав людини;
  • навчання громадянській активності.

Школа відіграє важливу роль у житті учнів. Вона повинна забезпечити умови, у яких діти та підлітки зможуть не тільки отримувати знання в класі, а й здобувати уміння та навички і застосовувати їх у реальному житті. Розробники платформи переконані, що школа повинна мотивувати учнів бути активними членами своєї спільноти, громади та надавати їм необхідні для цього засоби.

Важливим елементом платформ  є легкий та зручний інтерфейс, система пошуку уроків, вправ і довідкових статей з ОДГ/ОПЛ (Томи I – VI), які стануть у нагоді вчителям, керівникам шкіл, батькам та учням, викладачам системи підвищення кваліфікації та вищих навчальних закладів, які готують майбутніх учителів.

Матеріали розміщені у відкритому доступі для всіх освітян та представників зацікавленої громадськості.

Back to top button