Здоров'яПсихологія

Освічені люди більше схильні до інсульту

Люди з вищою освітою, які мають проблеми з пам’яттю, схильні до підвищеного ризику інсульту, стверджують дослідники з Нідерландів.

Протягом 20 років вчені спостерігали за станом 9000 чоловік, що проживають в Роттердамі. Всі випробовувані були здорові у віці 55 років і старше. В анкеті учасники експерименту повинні були вказати, чи є у них проблеми з пам’яттю.
Освіта - Шкільне життя
Як повідомляє «Медична інформаційна мережа», виявилося, що у людей з вищою освітою за наявності проблем з пам’яттю ризик інсульту був на 39% вище, ніж у людей з більш низьким рівнем освіти. Справа в тому, що освіта є хорошим індикатором і дозволяє більш освіченим людям краще відстежити зміни в роботі пам’яті. Найбільш високому ризику піддаються ті, хто раніше скаржився на погіршення пам’яті.

Дослідники нагадують, що в цілому люди, які мають вищу освіту, рідше стикаються з такими проблемами, як слабоумство і хвороба Альцгеймера. Постійне тренування мозку і пам’яті має захисний ефект, однак якщо виникають якісь проблеми, то це може сигналізувати про ризик інсульту. Люди без вищої освіти найчастіше обіймають посади, пов’язані з фізичною працею, що робить порушення в роботі пам’яті менш помітними для них самих, і вони не можуть на них поскаржитися.

Шкільне життя

Back to top button