Здоров'яПсихологія

Особистісні якості впливають на успішність сильніше, ніж інтелект

Вчені давно говорять про те, що для успішної кар’єри потрібні певні риси характеру, а не інтелект. Дослідники з Університету Гріффіта з’ясували: особистісні якості мають велике значення і для освіти. Психологи проаналізували основні людські якості (сумлінність, відкритість, поступливість, емоційну стійкість і екстраверсію) і співвіднесли їх з успішністю, пише Psych Central.
Студент - Шкільне життя
Виявилося, за оцінкою студентом його власної особистості можна так само точно передбачити його академічні успіхи, як за рівнем інтелекту. Прогноз був значно точніше, якщо якості студента оцінювали люди, які добре його знали. Особистісні якості, якими, на думку близьких, володіла людина, передбачали його успіхи в навчанні в чотири рази точніше, ніж рівень його інтелекту. Найсильніше на успішність впливали сумлінність і відкритість.

Попередні дослідження показали, що студенти, які вважають себе розумними, часто перестають старатися, і їх успішність з часом знижується. А ось у того, хто вважає себе працьовитим, успіхи, навпаки, стають все краще і краще. Вчені вважають: це прекрасна новина для студентів. На відміну від інтелекту, певні риси характеру досить просто розвинути.

Шкільне життя

Back to top button