АнонсГоловне

Опитування: Що має зробити держава для підтримки освіти під час пандемії

Освітній омбудсмен запропонував освітянам запитати представників уряду “Що має зробити держава для підтримки освіти під час пандемії”, про це Сергій Горбачов пише на своїй сторінці фейсбук.

Пряма мова:

Щодня розглядаючи десятки звернень батьків та педагогів, спілкуючись з ними, ми бачимо, що освіта потерпає від чималої кількості проблем, які потрібно терміново вирішувати, щоб забезпечити право маленьких і дорослих українців на безпечну та якісну освіту в нинішніх складних умовах пандемії.

На моє глибоке переконання, освіта фактично залишилася без державної підтримки, оскільки не отримала жодної копійки з “ковідного фонду”, окрім 52 млн грн як компенсацію за скасування пробного ЗНО у червні цього року. На всі інші потреби освіти з цього фонду, який був створений саме для подолання негативних наслідків пандемії, освіта не отримала нічого.

Але ігнорування потреб освіти у фінансуванні – не єдина наша проблема. Нові умови навчання здобувачів освіти та роботи освітян у всіх ланках освіти створили масу правових та організаційних проблемних ситуацій, які принципово неможливо вирішити в рамках чинної нормативної бази. Тобто – потрібно ухвалювати багато рішень для організації роботи в цих умовах.

Саме тому я публічно звернувся до пана прем’єра з пропозицією зустрітися з освітянами, які здатні запропонувати конструктивні механізми розв’язання болючих проблем. Переконаний, що такі можливості є.

Важливо, щоб це була не зрежисована зустріч, де беруть участь лише дбайливо відібрані особи, які будуть говорити високопосадовцям лише приємні речі. У цій зустрічі мають брати участь практики освіти, ті, хто зараз (вибачте за військову термінологію) перебувають на передньому краї: насамперед, директори шкіл, освітні управлінці, представники батьків.

Щоб визначити порядок денний такої можливої зустрічі, пропоную зараз висловитися всім, кому болить стан справ в освіті, спільно запропонувати конкретні дії держави для підтримки освіти.

За цим посиланням – https://forms.gle/L2EfzCTN3Tc8tTJQ8

Google-форма, де кожен може висловитися з двох ключових питань:

– Які проблеми є в організації безпечної та якісної освіти в умовах пандемії?

– Що має зробити держава для вирішення цих проблем?

Величезне прохання: висловлюватися стисло, по суті, пропонувати конкретні дії центральних органів державної влади, які допоможуть освіті.

Там же попросимо, якщо є Ваше бажання, коротко представитися та надати контактну інформацію, щоб можна було підтримувати зв’язок.

Пропозиції ми збиратимемо два дні: до 10:00 п’ятниці, 27 листопада.

У п’ятницю ваші відповіді узагальнимо, оприлюднимо та надішлемо до Кабінету Міністрів.

Читайте також: Шкарлет прокоментував питання організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5-ти років

Back to top button