Здоров'яПсихологія

Оптимізм – запорука здоров’я серцево-судинної системи

У новому дослідженні вчені оцінили стан серцево-судинної системи учасників за допомогою таких показників, як артеріальний тиск, індекс маси тіла (ІМТ), рівень глюкози, рівень холестерину в сироватці крові, раціон харчування, фізична активність і тютюнопаління. Крім того, дослідники вивчили рівень оптимізму, а також психічне і фізичне здоров’я добровольців. Потім фахівці порівняли загальне здоров’я учасників з їх рівнем оптимізму, передає Science World Report .

У оптимістів стан серцево-судинної системи був ідеальним в два рази частіше, ніж у песимістів. Зв’язок зберігався навіть після врахування соціально-демографічних факторів і психічних захворювань. Найоптимістичніші люди на 50% частіше мали середнє здоров’я і на 76% частіше – ідеальне. У оптимістів рівні загального холестерину і цукру в крові частіше відповідали нормі. Крім того, рівень фізичної активності у оптимістичних людей виявився вищим. Вони рідше курили, а їх ІМТ частіше був нормальним.

На думку дослідників, позитивний погляд на життя значно зменшує ризик смерті від хвороб серця і судин. Профілактичні стратегії, спрямовані на підвищення рівня психологічного благополуччя, наприклад, розвиток оптимізму, допоможуть зміцнити здоров’я серцево-судинної системи людей.

Back to top button