Головне

Opera випустила комп’ютерний браузер на Chromium

Opera випустила комп'ютерний браузер на Chromium
Opera випустила комп’ютерний браузер на Chromium
Opera Software представила новий браузер Opera для комп’ютерів на Windows і Mac OS, говориться в прес-релізі, опублікованому на сайті компанії.

Веб-оглядач використовує движок Blink і заснований на Chromium 28 – браузері з відкритим вихідним кодом, який курується Google і співтовариством розробників. Попередні браузери Opera використовували власний движок Presto.

Новий браузер поки існує у вигляді бета-версії (Opera Next), яку можна завантажити з сайту компанії.

У веб-браузері з’явилося кілька нововведень. Так, закладки на експрес-панелі (Speed ​​Dial) тепер можна розподіляти по папках, а до складу браузера увійшли інструменти «Рекомендації» (Discover) і «Скарбничка» (Stash).

Інструмент «Рекомендації» відображає новини на цікаві для користувача теми, а інструмент «Скарбничка» дозволяє скласти список обраних сайтів з «прев’ю» їх сторінок.

Opera Software вирішила не вбудовувати в браузер поштовий клієнт Opera Mail. Він тепер буде доступний у вигляді окремого додатка.

Про намір відмовитися від движка Presto і перейти на WebKit в Opera Software оголосили в лютому. Двома місяцями пізніше, у квітні, компанія уточнила, що буде використовувати Blink – «форк» (відгалуження) WebKit, анонсоване Google.

На проекті Chromium, крім Opera, засновані Chrome, «Яндекс.Браузер», RockMelt і інші веб-оглядачі. На движку WebKit Opera Software також випустила браузер для мобільної платформи Android.

За даними Opera Software, браузерами Opera для комп’ютерів і мобільних пристроїв користуються близько 300 мільйонів людей. Сервіси статистики NetMarketShare і StatCounter вказують, що Opera замикає п’ятірку найпопулярніших у світі браузерів, в яку також входять Chrome, Internet Explorer, Firefox і Safari.

Back to top button