Здоров'яФізіологія

Обхват талії – ключовий показник, який пророкує тривалість життя

Якщо у людини в цілому нормальна вага, відповідно до Індексу маси тіла, але великий обсяг талії, то його все одно чекає зменшення тривалості життя. Також підвищується ризик смерті внаслідок хвороб серця, респіраторних захворювань, раку, незважаючи на вагу, куріння, вживання алкоголю і фізичну активність, пише The Daily Mail .

За словами фахівців з Клініки Майо, цей висновок вони зробили, проаналізувавши дані 11 різних досліджень більш 600000 чоловік. Так, у чоловіків з обхватом талії мінімум 100 сантиметрів смертність була підвищена на 50% порівняно з чоловіками, що мали в талії менше 89 сантиметрів. Після 40 років це було еквівалентно скороченню тривалості життя приблизно на три роки.

У жінок з обхватом талії в 89 сантиметрів і більше ризик ранньої смерті підвищувався приблизно на 80% в порівнянні з жінками, що мали обхват талії 68,6 сантиметра і менше. Це забирало близько 5 років життя. При збільшенні обхвату на кожні 5 сантиметрів ризик смерті підскакував на 7% у чоловіків і десь на 9% у жінок. І це стосувалося навіть людей з нормальним індексом маси тіла.

Взагалі Індекс мало що показує, адже він не говорить про співвідношення м’язової і жирової тканини, про те, де залягає жирова тканина більшою мірою. Тим часом, відомо: скупчення жиру в області талії пов’язано з метаболічними порушеннями, діабетом, хворобами серця. Тому при оцінці статусу пацієнта слід враховувати і обхват талії.

Back to top button